Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası

meme-gogus-buyutmeMeme büyütme ameliyatından birkaç saat sonra hasta ayağa kalkıp yürümeye başlayabilir. Ameliyattan sonraki gece hastanede geçilir. Burada asıl amaç ağrı kontrolü ve olası komplikasyon durumlarını yakından takip etmektir.

Ödem ve ağrı sorunu yaşamamak için meme büyütme ameliyatı sonrasında 3 ay boyunca balensiz, demirsiz sporcu sütyeni şeklinde tanımlanan sütyenler takılmasını öneriyoruz.

Göğüs büyütme ameliyatından 3-5 gün sonra duş alınabilir ve iş hayatına dönülebilir.

Ameliyattan sonraki ilk haftada göğüsler olması gerekenden daha gergin olur. Zamanla meme yumuşar ve normal haline döner.

Ağırlık kaldırmak, yüzme, tenis gibi göğüs kaslarını zorlayacak hareketlerden 6 hafta boyunca kaçınılmalıdır.

Ameliyatı takip eden 6 hafta süresince göğüsler güneşten korunmalıdır. Özellikle kesi isi bandaj ile kapatılmadan güneşe maruz bırakılmamalıdır. Aksi taktirde yara izi kalabilir. Ayrıca sauna, buhar banyosu ve solaryumdan da kaçınılmalıdır.

Meme büyütme estetiği sonrasında ameliyatı gerçekleştiren plastik cerrahın belirleyeceği periyotlarla kontrole gidilmelidir.

Meme silikonunun ömrü ortalama 15 yıldır. Meme silikonları meme dokusuna veya süt kanallarına zarar vermediği için emzirmeye engel değildir.

Silikon meme protezlerinin patlaması ancak delici bir cisim batırılması ile mümkündür. Ameliyat ile meme protezleri değiştirilir.

Olması gereken boyutlarda ve uygun teknik ile yerleştirilen meme protezleri dışarıdan bakıldığında belli olmaz.

Meme büyütme ameliyatı ile ilgili diğer sorularınız için aşağıdaki makalelerimizi inceleyebilirsiniz:

Benzer Konular:

 
UZMANLIK ALANLARI