Meme Büyütme

Küçük boyutlu memelerde meme dokusunun altına silikon protez yerleştirilerek büyütme operasyonu yapılabilir. Bu işlem, meme büyütme ya da meme büyütme estetiği olarak adlandırılır. Eğer meme derisinde sarkma ya da meme başı olması gerekenden daha aşağıda ise meme büyütme ile birlikte meme dikleştirme operasyonu bir arada yapılabilir.

Meme büyütme estetiği en çok tercih edilen estetik ameliyatların başında gelir. Farklı yöntemler ileri sürülse de meme büyütme kesin ve kalıcı yöntem silikon protezler kullanılarak gerçekleştirilen meme büyütme ameliyatıdır.

Meme büyütme estetiğinden önce hastanın vücut ölçüleri ve memesinin mevcut durumu estetik cerrah tarafından değerlendirilir. Kullanılacak silikon protezin boyutu ve yapısı, bu protezin yerleştirileceği alan ve ameliyat kesisinin nereden yapılacağı bu değerlendirmeler sonrasında hasta ile birlikte kararlaştırılır.

Silikon protezler doğal boyutlara uygun seçilirse dışarıdan bakıldığında meme büyütme ameliyatı geçirmiş bir göğüs olduğunun anlaşılması zordur.

Meme büyütme için meme dokusunun gelişimini tamamlamasını beklemek uygundur. Bu nedenle meme büyütme yaş sınırı 18’dir diyebiliriz. Ancak asimetrik yani bir memenin diğerinden büyük olduğu ve psikolojik olarak ciddi sorunlara yol açan durumlara daha erken yaşta yapılabilir.

Doğru ölçülerde ve doğru tekniklerle yapılan bir meme büyütme estetiği sonrası hastanın yaşam kalitesi, sosyal yaşamı ve psikolojik durumu olumlu yönde etkilenecektir.

Meme büyütme ameliyatı ile ilgili detayları ve merak ettiğiniz soruların cevabını aşağıdaki makalelerimizde bulabilirsiniz:

Benzer Konular:

 
UZMANLIK ALANLARI