Meme Deformitesi Ameliyatı

Tüberoz veya Tübüler Meme Deformitesi meme altı kısımların gelişmemesi ve meme dokusunun meme ucunu ileri doğru iterek tüp şeklinde bir görüntü oluşturması durumudur. Memelerde asimetrik ve estetik olmayan bir görüntüye neden olur.

Ergenlik döneminde 13 – 14 yaşlarında meme gelişimi ile birlikte farkedilen bu bozukluk psikolojik sorunları da beraberinde getirir.

Tübüler tüberöz meme deformitesinin kesin çözümü ameliyattır. Meme deformitesi ameliyatı klasik bir meme büyütme ameliyatından farklıdır ve zor bir ameliyat olduğundan daha fazla deneyim gerektirir. Meme başının büyüklüğü, meme hacmi ve 2 meme arasındaki şekil farklılıkları estetik plastik cerrah tarafından çok iyi değerlendirilmelidir. Temel olarak hem silikon protez ile meme büyütülür hem de meme alt kıvrımı olması gereken seviyeye çekilir ve her iki memenin simetrik durması sağlanır.

Meme deformitesi ameliyatının doğru planlanabilmesi için hastanın estetik plastik cerrah tarafından muayene edilmesi gerekir. Muayene randevusu almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Konular:

 
UZMANLIK ALANLARI