Meme Estetiği

Memeler doğum, kilo alıp verme, yaşlanma, ilaç kullanımı, hastalıklar ve hormonal değişimler gibi etmenlerde estetik ve fonksiyonel görüntüsünün dışına çıkabilir. Bu sebeplerin yanısıra genetik ya da nedeni bilinmeyen gelişimsel farktörler memenin estetik ve fonksiyonel yapısının dışına çıkmasına neden olur.

Bu gibi nedenlerin sonucu olarak memeler, olması gerekenden küçük ya da büyük olabileceği gibi asitmetrik, sarkık, şeklen bozuk halde bulunabilir.

Göğüslerdeki estetik fonksiyonel bozukluklar meme estetiği ameliyatları ile tedavi edilebilmektedir.

Meme Ucu Estetiği

Meme estetiğinde asıl amaç estetik ve normal görünümlü simetrik memeler kazandırmaktır.

Meme estetiği olmadan önce plastik cerraha muayene olmanız gerekir. Örneğin siz meme büyütme ameliyatı olmayı planlarken aslında yapılması gereken operasyon meme dikleştirme ameliyatı olabilir. Bu noktada başvurduğunuz estetik plastik cerrahın deneyimi çok önemlidir. Plastik cerrah, hem ameliyat öncesinde yapacağı yönlendirmeler, hem meme ameliyatında kullanacağı teknik hem de ameliyat sonrasındaki yakın takip aşamalarında titizlikle hareket etmelidir.

Meme estetiği operasyonlarını sadece kadınlarla sınırlı düşünmemek gerekir. Erkekte meme büyümesi olarak da bilinen jinekomasti operasyonları da meme estetiği başlığı altında değerlendirilmelidir.

Meme estetiği başlığı altında değerlendirilebilecek estetik ameliyatlar şunlardır:

Benzer Konular:

 
UZMANLIK ALANLARI