Meme Küçültme Ameliyatı

Meme küçültme ameliyatı ile meme boyutu normal boyutuna getirilir, meme ucu olması gereken konuma getirilir ve memeye estetik bir form kazandırılır. Bu düzeltmelerin yanında plastik cerrahın bir diğer amacı da olabildiğince kısa ve az dikkat çiken iz bırakmaktır.

Meme DeformitesiMeme küçültme ameliyatı öncesi hasta genel meme durumu için muayene edilmelidir. Plastik cerrah tarafında gerekli görülürse ultrasongrafi ve mamografi sonuçları da değerlendirmeye dahil edilebilir.

Memenin büyüklüğü, meme ucunun hem üstten köprücük kemiğine hem de alttan meme kıvrımına olan uzaklığı, meme derisinin durumu, meme dokusunun meme bezi ve yağ oranı, genel beden yapısı ve ölçüleri değerlendirilerek uygun ölçüye karar verilir.

Meme küçültme ameliyatının çok büyük miktarlarda kilo alıp vermeyen ve varsa emzirme işlemini en az 6 ay önceden sonlandırmış hastalarda uygulanması tavsiye edilir.

Meme küçültme ameliyatı genel anestezi altında yaklaşık 3 saat sürmektedir.

Meme küçültme ameliyatından kullanılan teknikler ve meme küçültme ameliyatından sonra dikkat edilmesi gereken hususlar için aşağıdaki makalelerimize göz atabilirsiniz.

Meme küçültme ameliyatı öncesi muayane randevusu almak ve aklınıza takılan sorulara cevap almak için iletişime geçiniz.

Benzer Konular:

 
UZMANLIK ALANLARI