Meme Toparlama

Meme toparlama işlemi sarkık göğüsleri normal pozisyonuna getirmek amacıyla yapılan bir cerrahi operasyondur. Göğüs sarkmalarının kilo alıp verme, hamilelik, yer çekimi gibi birçok farklı sebebi olabilir. Göğüs sarkmalarının nedenleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz “Memeler Neden Sarkar” başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Meme toparlamada amaç;

  • Memedeki deri fazlasının alınması
  • Meme başının olması gereken hizaya getirilmesi
  • Meme şeklinin daha estetik bir görünüme kavuşturulmasıdır.

Meme toparlama ameliyatı yönteminin belirlenmesinde sarkma derecesi ve mevcut meme dokusunun yapısı önemli rol oynar. Meme dokusunun az olduğu sarkmalarda meme toparlama operasyonunun yanı sıra meme büyütme de yapılır. Bu 2 operasyon aynı seansta yapılabileceği gibi farklı ameliyatlar olarak da planlanabilir. Eğer meme dokusunun hacmi olması gerekenden fazla ise meme toparlama işlemi ve meme küçültme işlemi uygulanmalıdır. Meme toparlama ameliyatı ile ilgili detaylı bilgilere “Meme Toparlama Ameliyatı” başlıklı makalemizden ulaşabilirsiniz.

Meme toparlama ameliyatı sonrasında iyileşme süreci ile ilgili tüm detaylara “Meme Toparlama Ameliyatı Sonrası” başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Benzer Konular:

 
UZMANLIK ALANLARI