Silikon Ameliyatı

Göğüs büyütme operasyonları en çok talep edilen estetik ameliyatlardandır. Meme büyütme, kas dokusunun altına ya da kas dokusu ile meme dokusu arasına yerleştirilen protezler ile meme hacmini büyütmeyi hedefleyen estetik ameliyatlardır. Bu protezlerin içi sıvı ile (tuzlu su çözeltisi) ya da silikon jel ile doldurulmuş çeşitleri vardır. Daha doğal, kalıcı ve başarılı sonuçlar için çoğunlukla silikon protezler tercih edilir. Bu nedenle meme büyütme estetiği, silikon ameliyatı ya da silikon meme ameliyatı olarak da bilinir.

Silikon ameliyatı öncesinde estetik cerrah tarafından hastanın vücut ölçüleri ve mevcut meme yapısı incelenir. Daha sonra hasta ile birlikte silikon implantın büyüklüğü ve şekli, silikonun yerleştirileceği alan ve ameliyat kesisi kararlaştırılır.

Silikon meme ameliyatı sonrasında doğal görünümlü dışarıdan bakıldığında protezli olduğu anlaşılmayacak göğüslere sahip olmak istiyorsanız özellikle meme protezinin yapısı ve büyüklüğü ile ilgili konularda cerrahınızın tavsiyelerini dikkate almalısınız.

Silikon ameliyatı doğuştan gelen sebeplerin yanında kilo alıp verme ya da doğum gibi sebeplerle meme dokusu kaybı yaşanması durumunda tercih edilebilir. Silikon ameliyatı için meme gelişimi düşünüldüğünde 18 yaş sınırını beklemek önerilir. Ancak meme asimetrisi problemi yaşanıyorsa daha erken yaşlarda da yapılabilir.

Silikon meme ameliyatı ile ilgili detaylara ve merak ettiklerinize aşağıdaki makalelerimizden ulaşabilirsiniz:

Benzer Konular:

 
UZMANLIK ALANLARI